Kviečiame į Europos egzaminą!

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

2018 m. gegužės 9 d., Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai išvakarėse, jau ketvirtą kartą vyks „Europos egzaminas“. Egzaminą organizuoti kviečiamos mokyklos, viešojo ir privataus sektorių įmonės, nevyriausybinės organizacijos (NVO), aukštosios mokyklos. Visi norintys gyventojai savo žinias apie Europos Sąjungą galės pasitikrinti internetu. 

„Europos egzamino“ dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES raida, veikimu, valstybėmis narėmis, politika ir aktualijomis. Dalis klausimų bus susiję su Europos piliečių teisėmis ir pareigomis (2013-ieji yra Europos piliečių metai) ir artėjančiu Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai.

Kviečiame susipažinti su taisyklėmis ir dalyvauti! 

  • Mokykloms
  • Organizacijoms
  • Laikantiems internetu

Video apie Europos egzaminą.

2018 m. „Europos egzamino“ kalendorius

2018-05-01. „Europos egzamino“ vykdytojų registracijos pabaiga. 

2018-05-06–2013-05-12. „Europos egzaminas“ internetu: visi savo žinias pasitikrinti kviečiami Facebook puslapyje ir www.pazinkeuropa.lt.

2018-05-08. „Europos egzamino“ klausimų pateikimas egzamino koordinatoriams mokyklose, kitose organizacijose.

2018-05-09. Konkurso „Europos egzaminas“ nacionalinis turas. Mokyklose paaiškėja II turo dalyviai. Kitose organizacijose paaiškėja ir apdovanojami konkurso nugalėtojai.

2018-05-10. Geriausiai „Europos egzaminą“ išsprendusio moksleivio registracija į II turą. Mokytojų užregistruoti geriausiai Europos egzaminą išsprendę moksleiviai į savo el. pašto dėžutes gauna prisijungimo duomenis II egzamino turui.

2018-05-13. Konkurso „Europos egzaminas“ II-asis turas internete. Moksleiviai sprendžia egzaminą nuo 13 iki 15 val.

2018-05-14. Paskelbiami „Europos egzamino“ finalo dalyviai (geriausiai užduotis II ture išsprendę moksleiviai, jų mokytojai ir geriausiai testą Facebook puslapyje išsprendę dalyviai).

2018-05-17. Konkurso „Europos egzaminas“ finalas Vilniuje, „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16). Nugalėtojų apdovanojimas.

Čia galite susipažinti su medžiaga, skirta pasiruošti egzaminui.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai – LR Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijos, Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Ugdymo plėtotės centras ir viešosios bibliotekos. Informaciniai projekto partneriai – LRT ir 15min.