Dekoratyviniai krūmeliai: kodėl svarbu juos reguliariai apkirpti?

https://garliavosmedelynas.lt/

Medelynas Kaune garliavosmedelynas.lt ar kitame šalies mieste tikrai yra ta vieta, kurioje gali įsigyti spalvingų, gražių bei išskirtinių dekoratyvinių krūmelių. Vis dėlto, jei norite gyventi gražiai bei tvarkingai, tai vien tik įsigyti dekoratyvinį krūmelį ir jį pasodinti, tikrai nepakaks – būtina atlikti ir dar daug kitų veiksmų, pavyzdžiui, reguliariai apkirpti. Vis tik, svarbu pastebėti, kad dažnas negali įvardinti priežasčių, kodėl reguliariai reikia kartoti šį veiksmą. Taigi, atkreipkite dėmesį į tai, kodėl dekoratyvinių krūmelių formavimas yra toks svarbus.

Viena iš priežasčių, kodėl dekoratyvinius krūmelius svarbu reguliariai apkirpti, yra ta, kad tokiu būdu pašalinamos gyvybingumą praradusios, nudžiūvusios šakelės. Jas pašalinus, augalas ne tik atrodys šviežiau ir gaiviau, bet ir svarbiausia – sveikos šakelės gaus daugiau maistinių medžiagų, tad sparčiau augs, bus geresnės būklės. Be to, jei šakelės tapo negyvybingomis dėlto, to, jog buvo pažeistos ligos, tai pašalinę jas, užkirsite kelią pažeidimų plitimui. 

Tačiau tai – ne vienintelė priežastis, kodėl dekoratyvinius  krūmelius yra būtina reguliariai apkirpti. Dėmesį verta atkreipti ir į dar vieną aplinkybę – apkirptas augalas atrodys kur kas tvarkingiau. Na, o apkirpę visus sode esančius dekoratyvinius krūmelius, sukursite tvarkingos aplinkos įspūdį. 

Yra ir dar viena priežastis, dėl kurios verta apkirpti dekoratyvinius krūmelius – juos kirpdami,  išgausite pageidaujamą formą, todėl augalas atrodys kur kas dekoratyviau. Tačiau ir tai dar ne viskas- reguliarūs apkirpimai leis kontroliuoti krūmelių aukštį bei  ūgį.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad krūmelių kirpimas (ypač tuo atveju, jei jūsų namų aplinkoje auga ne vienas ir ne du, reikalauja kruopštumo, kantrybės, laiko ir kokybiškų įrankių. Vis tik, tikrai reikėtų surasti išvardintus išteklius bei įtraukti krūmelių kirpimą į sodo darbų priežiūros sąrašą. Tokiu būdu, krūmeliai atrodys gražiau, aplinka – tvarkingiau; greičiau augs, bus puikios būklės, be to, galėsite įgyvendinti kūrybiškas idėjas. Na, ir, žinoma, šis užsiėmimas tikrai reikalauja laikytis ir tam tikrų taisyklių. Kita vertus, jei nuspręsite pasirinkti medelyną Kaune, tikrai gausite vertingų patarimų kaip tinkamai apkirpti įsigytą dekoratyvinį krūmelį ir kaip dažnai tai reikėtų daryti.